Rapperul a lansat o prima piesa dintr-o serie de zece, prin care vrea sa celebreze 10 ani de la momentul lansarii tape-ului “50 Cent Is The Future” din 2002.
50 Cent se tot pregateste, de luni bune, pentru lansarea unui nou album de studio. Din spusele sale, colectia de piese este demult in prag de finalizare, dar a avut mai multe probleme cu casa de discuri. Rapperul promite, insa, ca ‘va rupe tot’ cu noile productii. Pana atunci, insa, avem parte de un mixtape, mai exact o colectie de piese aniversare.
Liderul G-Unit anunta in urma cu cateva zile pe Twitter: “Au trecut zece ani de cand am scos 50Cent is the future. Asadar, voi scoate la iveala- ‘BIG 10 next week 10 smoking hot tracks. Voi filma cate un clip pentru fiecare melodie de pe tape. BIG 10 o sa vina cu ceva pentru hateri, care se vor numi hit-uri, lol”.
Iar o prima melodie pentru hateri a iesit deja la lumina. Asasinul hip-hop le spune dusmanilor sa-si inghita lacrimile, pe ritmurile melodie ‘Murder Was the Case’ de la “Doggystyle” a lui Snoop Dogg. “OMG this is fire where the haters at now!” – a scris Fif pe Twitter, apoi a postat piesa:


